Surfing Czech – Surf Together, je pro všechny příznivce surfingu v České republice. Jde o propojenou komunikační síť lidí a je jedno, zda surfují jako profesionálové či začátečníci, a nebo by teprve chtěli se surfingem začít. Rádi by chytli svou první vlnu, ale neví kde, jak na to, nebo mají jazykovou či jinou bariéru. Zde se ale nemusí bát zeptat a vždy dostanou odpovědi na své otázky.
Prostřednicvím Surf Together je možné se mezi sebou domlouvat na cesty k oceánu nebo přizvat další lidi, jenž by se vydali stejným směrem.
Zároveň Surf together je propojen s českými surfaři, kteří mají základnu u oceánu. Prostřednictvím Surf Together Vám dokážeme společne připravit program na míru pro Vás, Vaše kamarády, firemní akce nebo dovolenou s celou rodinou. Vše tak, aby jste si surfing co nejvíce užili, a to od sjetí první vlny, přes pokročilý koučing, po zažitky v daných lokalitách, až k Vašemu úsměvu na tváři ze všeho co surfing a lidé kolem něj nabízí.
To vše prozatím v lokalitách, které Vám postupně představíme v jednotlivých reportážích:
Španělsko, LLastres, oblast Asturias – WILD HOUSE
Fuerteventura – Blue Wave surf school
Portugalsko – Portugal Surf Trip
Polsko – Baltica_Surfing Polska
Zároveň domlouváme další lokality pro větší propojenost.
Nebojte se napsat! Poznávejte nové lidi, nová místa a surfové spoty, zábavu, zlepšujte se a komunikujte v komunitě českého surfingu. Celé je to totiž o Vás, o Vaší komunikaci a zájmu být součástí tohoto projektu.
Co mě k tomu vedlo:
Vzpomínám na své začátky v surfingu. První byl sen naučit se surfovat. Ten se jednoho hezkého dne začal plnit. Spoustu míst jsem procestoval sám, ale to přinášelo s sebou velká úskalí a otázky. Nevěděl jsem, kde najít dobrá místa pro surfování? Jak najít dobrý instruktory a lokality? Zároveň, když jsem navštívil ostrovy na surfování, nedokázal jsem se zorientovat na jaký spot jít, jak v dané lokalitě fungují jednotlivá místa v danou dobu. Tím jsem z pobytu surfoval zlomek času, jenž jsem si přál. Nevěděl jsem, jaký vliv má na vlny vítr, jak funguje swell. Co s sebou, jaký si půjčit surf, a jak se o něj starat? Nyní však díky lidem co žijí u oceánu a návštevách v jejich surf housech vím, že není nad to prožívat vše, co patří k surfingu s partou lidí a poznávat další a další nové surfaře a surfařky. Společně mimo vlny trávit čas na výletech nebo prožívat zábavu u večerního grilování při zvuku kytary. Postupně jsem si začal díky komunikaci s nimi osvojovat informace o chování oceánu, o potřebách na surfing od základní výbavy po surfboard až po jeho komponenty.
Vím, že v dnešním světě, kdy surfing se stal fenoménem a existuje spoustu campů, odkazů, klubů, videí a věcí na internetu je vše jednodušší. Zároveň jsem nechtěl být členem hojného počtu sociálních skupin, ale obdžet informace na jednom místě. Chyběl mi osobní přístup, zeptat se někoho kdo mi poradí a povede. Někoho, kdo nebude fungovat od zapnutí tlačítka power do vybití baterie, ale bude mít v srdci oceán, surf a předávat informace bude pro něj uspokojením i další motivací.
Ani po několika navštívených spotech a místech nejsem skvělý surfař. Stále se učím a dost se i topím :), ale mám surf jako vášeň, jenž naplňuje můj život. Myslím, že je jedno zda je někdo profík či začátečník. Důležitý je přístup, předávání informací a komunikace. Protože každý jednou začína, možná sám a těžko, ale pomoc dalším novým lidem z nás všech dělá ty surfaře a komunitu v ČR jako v jiných státech.
Ten sen o surfování sním dodnes, jen dnes má podobu spojit lidi v České republice s vášní k oceánu a surfingu. Věřím, že se poraří vyplnit s Vaší pomocí.